Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Od současnosti k budoucnosti (v naší školičce)…

Chtěla jsem začít psát svou reakci na 7. a 8. týden…jako první mne však upoutala aktualita o ukončení práce portálu RVP k 6.1. 2012, nevěřícně hledím na obrazovku a i když na videokonferenci informace z úst pana Brdičky zazněla, stále se mi nechce věřit. Tolik perfektních informací, nápadů, práce, inspirace pro mnoho učitelů. Chce se mi obyčejně zakřičet: Proč? Jak to tedy vlastně je se systémovostí a vzdělávací politikou státu pro 21. století?Odpověď zná jistě každý z nás, kdo se ve školství už pár let pohybuje…smutné!

Přemýšlím o současnosti a vzdělávacích technologiích v naší školičce. Opravdu hektické čtvrtletí. Díky penězům z projektu EU se podařilo vybavit 21 učitelů – tvůrců DUM  notebooky, máme novou multimediální učebnu s interaktivní tabulí a deseti notebooky ( zatím :-) ), v další třídě je nový dataprojektor s ozvučením a plátnem a v hudebně nové elektronické varhany pro náš dětský sbor. Školení jsme pořádali sami pro sebe, abychom další prostředky ušetřili. Vznikají krásné učební materiály pro děti, učitelé si je předávají. Učíme se dané možnosti využívat v maximální možné míře k vzdělávání dětí i zlepšení své práce. Přežili jsme SCIO testování, odeslání dat do matriky . Společně přemýšlíme , jak dál, vytváříme si takový malý“ HORIZON REPORT 2011″.

Období

Naše vize

1 rok - nová multimediální učebna- doplnění PC do první učebny

- vybudování úložiště DUM

- vybavenost učitelů PC 1:1-  další školení (všichni učitelé si zvyknou na multimediální tabuli stejně jako  na obyčejnou s křídou)

2-3 roky - elektronické čtečky knih  ( nejméně 10)-  dataprojektor do pěti tříd
5 let - přestavba půdních prostor na novou PC učebnu ( naše sci – fi)

computer_5A dále budeme sledovat všechny ICT novinky a aspoň s nimi děti seznamovat, pokud nám na ně nebudou stačit finanční prostředky.Dost možná nás s nimi budou seznamovat děti a my budeme naslouchat.

Budoucnost využívání ICT technologií ve vzdělávání je v učitelích , v jejich zápalu, nasazení, chuti objevovat stále nové věci, předávat je kolegům i dětem. Vím, bez finančních prostředků a jasně nastavených pravidel jde vše hůř. Také občas propadám skepsi, ale jen na chvilku. Můj soukromě-pracovní HORIZON je jasný. Sehnat další finanční prostředky na vybavení i odměny, vytvořit učitelům klid na práci a zapalovat, zapalovat, zapalovat až budou i další hořet. Zapálí přece dál ten, kdo hoří.

Všem v kurzu chci poděkovat za velké množství inspirace. Výborná zkušenost. Děkuji!


    hodnotili 3 uživatelé

9 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Moc vám přeji, aby se vše podařilo podle vašich představ!

 2. avatar

  Děkuji a já vám taky držím palce ve vašem dalším snažení!

 3. avatar

  "Zapálí přece dál ten, kdo hoří." - Této myšlence jsem ještě několik let po dokončení svých studií hodně věřil. Čím jsem však v prostředí základního školství déle, tím větší skepsi propadám. Pokaždé, když k nám na pracoviště přijde nová mladá duše, říkám si, že onu pochodeň symbolizující integraci moderních výukových technologií a metod budu konečně moci štafetově předávat někomu jinému. Zatím bezvýsledně. Největší problém spatřuji, ostatně bylo to tu řečeno již mnohokrát, v neochotě komunikovat, radit se, diskutovat, sdílet své nápady, atd. Chybí též nadšení, zdravá dravost. Nicméně zatím pořád hořím a hledám nové inspirace. Proto jsem se také přihlásil do našeho kurzu.

 4. avatar

  Pokračujte dál, máte před sebou určitě více let než já:-).Držím vám palce. Já mám asi na své mladé spolupracovníky veliké štěstí - 90% z nich opravdu chce, komunikuje a radí se. Já dokonce čtyři další přesvědčila, ať zkusí zdejší kurzy...a teď už to nepůjde.

 5. avatar

  Paní Kraslová, těch 90% Vám tiše závidím. Nepůjčila byste mi z kolegiality aspoň 10%? :-)

 6. avatar

  To nejde:-)) S kým bych pak pracovala, mám je moc ráda.V nich je vážně budoucnost té školy - třeba včera tři z nich( ve svém volném dni) zkoušeli s dětmi nové vánoční koledy ( nové varhany, tabule..) bez nároku na cokoliv slíbeného. Máte to moc z ruky? Pojďte k nám, já vás beru na hodinu!

  A teď vidím, že to z ruky máte....

 7. avatar

  Děkuji velmi za lákavou pracovní nabídku, Karviná je ale opravdu trochu z ruky :-).

 8. avatar

  Ještě bych pro vás měla školu v Chomutově:-))

 9. avatar

  Teda, teď nevím, kam dřív. Úplně jste mi zamotala hlavu :-).

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.